منوی سایت
ورود به سیستم
ایمیل
رمز عبور
 
ثبت نام
 
تبلیغات

اخبار انجمن

 • ابلاغ ۷ استاندارد خدمات روان‌پزشکی توسط وزارت بهداشت به بیمه‌ها ۱۳۹۵/۱۱/۲۴ (تعداد بازدید : 208 )
  استاندارد ۷ خدمت روان‌پزشکی کتاب ارزش نسبی سلامت که در جهت اجرا و‌ پوشش بیمه‌ای این خدمات، توسط انجمن علمی روان‌پزشکان ایران و هیأت ممتحنه‌ی دانش‌نامه‌ی رشته‌ی روان‌پزشکی، تهیه شده بود، بعد از تأیید «دفتر ارزیابی فناوری، تدوین استاندارد و تعرفه‌ی سلامت» وزارت بهداشت، برای اجرا به سازمان‌های مرتبط و بیمه‌ها ابلاغ شد.
  ادامه...
 • دعوت رییس انجمن علمی روان‌پزشکان ایران برای شرکت همکاران در سی و سومین همایش سالیانه انجمن ۱۳۹۵/۷/۱۹ (تعداد بازدید : 111 )
  از کلیه همکاران دعوت می‏شود در جلسات همایش سالیانه، جلسه افتتاحیه در روز ۲۷ مهرماه و جلسه مجمع عمومی، در روز ۲۹ مهرماه شرکت فرمایند.
  ادامه...
 • تقدیر از دکتر نوربالا در دومین جشنواره مشاهیر پزشکی ۱۳۹۵/۶/۱ (تعداد بازدید : 111 )
  در دومین جشنواره مشاهیر پزشکی، دکتر احمدعلی نوربالا به عنوان یکی از پزشکان برتر سال ۱۳۹۵ انتخاب و از ایشان تقدیر شد.
  ادامه...
 • انتشار کتابچه‌ی «منشور اخلاق حرفه‌ای روان‌پزشکی در ایران» ۱۳۹۵/۵/۵ (تعداد بازدید : 145 )
  منشور اخلاق توسط کمیته‌ی اخلاق و قانون انجمن علمی روان‌پزشکان ایران تدوین و‌ در مجمع عمومی انجمن (۲۳ مهر ۱۳۹۴) به تصویب رسیده است؛ کتابچه‌ی «منشور اخلاق حرفه‌ای روان‌پزشکی در ایران» توسط انجمن علمی روان‌پزشکان ایران و با حمایت انتشارات ارجمند به انتشار رسیده و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.
  ادامه...
 • گزارش اقدامات انجمن علمی روان‌پزشکان ایران در ارتباط با تداخل عمل‌کرد سازمان‌های مرتبط با سلامت روان ۱۳۹۵/۴/۱۱ (تعداد بازدید : 223 )
  انجمن علمی روان‌پزشکان ایران، در راستای انجام وظیفه‌ی خود در ارایه‌ی مشورت و رای‌زنی برای ارتقای سلامت روان و مسایل مرتبط با آن، از سالیان قبل اقداماتی را برای بهبود ارتباط بین سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با این امر، و کاستن از تداخلاتی که منجر به مشکلاتی در نظم‌بخشی و ارایه‌ی خدمات سلامت روان می‌شده است، انجام داده است. در سال‌های اخیر نیز این اقدامات و تلاش‌های انجمن به شکل‌های مختلف، از طریق رای‌زنی و طرح موضوع با مسؤولان مختلف، مکاتبات و ارایه‌ی مستندات مربوط به پیشینه و قوانین مرتبط، و راه‌کارهای مرتبط ادامه داشت...
  ادامه...
 • دستور رییس جمهوری اسلامی ایران و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر لزوم متمرکز بودن همه‌ی رشته‌های مرتبط با سلامت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۱۳۹۵/۴/۲ (تعداد بازدید : 443 )
  پی‌روِ تلاش سال‌های گذشته‌ی گروه‌های آموزشی و انجمن‌های مرتبط با سلامت روان، و پی‌گیری‌های سال‌های گذشته‌ی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، و جلسات مشترک با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در نهایت در تاریخ ۱۳۹۵/۳/۱۷ وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به رییس محترم جمهوری و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی مسأله‌ی رشته‌های مرتبط با سلامت و درمان که در وزارت علوم و دانشگاه‌های دیگر بودند، و از جمله گرایش‌های مرتبط با سلامت و درمان روان‌شناسی، را اعلام و خواستار دستور و اقدام ایشان شدند.
  ادامه...
 • نامه‌ی معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به چهار سازمان بیمه‌گر در خصوص لازم‌الاجرا بودن پرداخت بیمه‌ای خدمات روان‌پزشکی کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت ۱۳۹۵/۴/۲ (تعداد بازدید : 243 )
  پی‌روِ پی‌گیری‌های قبلی انجمن علمی روان‌پزشکان ایران، نامه‌ای از طرف جناب آقای دکتر محمد آقاجانی، معاون درمان وزارت بهداشت، خطاب به مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، مدیر عامل سازمان بیمه‌ی سلامت ایران، مدیرعامل سازمان بیمه‌ی خدمات درمانی نیروهای مسلح، و مدیرکل بهداشت و درمان کمیته‌ی امداد امام خمینی ارسال شد. در این نامه، ضمن تأکید بر لازم‌الاجرا بودن پوشش و پرداخت بیمه‌ای برای خدمات روان‌پزشکی کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت، عدم پوشش بیمه‌ای برای این خدمات را خلاف مصوبه‌ی هیأت وزیران ذکر شده است. هم‌چنین، در این نامه تأکید شده است که پرداخت بیمه‌ای برای این خدمات منوط به تدوین استاندارد و راه‌نمای بالینی نشده است. معاون درمان وزارت بهداشت از این چهار سازمان بیمه‌گر خواستار بررسی موضوع با قید فوریت و اعلام نتایج این اقدامات شده است.
  ادامه...
 • تدوین و ارایه‌ی استاندارد خدمات روان‌پزشکی کتاب ارزش نسبی خدمات، توسط انجمن علمی روان‌پزشکان ایران و هیأت ممتحنه‌ی دانش‌نامه‌ی تخصصی رشته‌ی روان‌پزشکی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۱۳۹۵/۴/۱ (تعداد بازدید : 189 )
  تعدادی از خدمات روان‌پزشکی مصوب در کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت که باید تحت پوشش بیمه‌ای قرار داشته باشند، علی‌رغم گذشت ۱۵ ماه از زمانی که طبق مصوبه‌ی هیأت دولت لازم‌الاجرا بوده، هنوز در عمل تحت پوشش بیمه‌ها قرار نگرفته و بیمه‌ها در اغلب استان‌ها پرداختی در ازای این خدمات نداشته‌اند. پی‌روِ جلسه‌ی تاریخ ۱۳۹۵/۳/۱۹ با مسؤولان وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی، انجمن علمی روان‌پزشکان ایران اقدام به تدوین «شناسنامه و استاندارد خدمات» برای این رشته‌ها کرد تا پوشش بیمه‌ای واقعی برای این خدمات تسریع و تسهیل گردد. در نشست مشترک اعضای هیأت مدیره‌ی انجمن علمی روان‌پزشکان ایران و اعضای هیأت ممتحنه‌ی دانش‌نامه‌ی رشته‌ی تخصصی روان‌پزشکی، که در روز ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ در دفتر انجمن برگزار شد، استانداردهای تهیه‌شده توسط انجمن بررسی و به تأیید انجمن و هیأت ممتحنه رسید. نتیجه‌ی این نشست در تاریخ اول تیرماه ۱۳۹۵، در قالب برگه‌ی تأییدیه‌ی استاندارد خدمات، هم‌راه با ۷ شناسنامه و استاندارد خدمت، برای ابلاغ و اجرا در اختیار مسؤولان وزارت بهداشت قرار گرفت.
  ادامه...
 • بیانیه مشترک انجمن علمی روان‌پزشکان ایران، انجمن روان‌پزشکی کودک ونوجوان، جمعیت علمی پیش‌گیری ازخودکشی ایران و اداره کل سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره خودکشی‏های اخیر ۱۳۹۵/۳/۲۶ (تعداد بازدید : 192 )
  انجمن علمی روان‌پزشکان ایران، انجمن روان‌پزشکی کودک و نوجوان، جمعیت علمی پیش‌گیری ازخودکشی ایران و اداره کل سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی وظیفه خود می‏دانند تا رسالت اجتماعی و حرفه‏ای خود را در حفظ جان هم‌وطنان با پیش‌گیری از خودکشی با جدیت دنبال کنند. بیانیه مشترک انجمن علمی روان‌پزشکان ایران، انجمن روان‌پزشکی کودک ونوجوان، جمعیت علمی پیش‌گیری ازخودکشی ایران و اداره کل سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره خودکشی‏های اخیر در همین راستا تهیه و منتشر شده است. در این بیانیه با تاکید بر اینکه پیش‌گیری از خودکشی نیازمند روی‌کردی جامع و همه جانبه است و ضمن لزوم توجه جدی به مسایل کلان اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، راه‌کارهایی برای پیش‌گیری از خودکشی پیشنهاد شده است.
  ادامه...
 • گزارش نشست مشورتی با سرپرست اداره‌ی استانداردسازی و تدوین راه‌نماهای بالینی وزارت بهداشت ۱۳۹۵/۳/۱۹ (تعداد بازدید : 171 )
  در جهت اجرای خدمات روان‌پزشکی مصوب در کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت، امروز ۱۳۹۵/۳/۱۹ با دعوت سرپرست اداره‌ی استانداردسازی و تدوین راه‌نماهای بالینی وزارت بهداشت، نشستی مشورتی با دبیر انجمن علمی روان‌پزشکان ایران برگزار شد. در این نشست مقرر شد شرح خدمت تهیه‌شده، در قالب استانداردهای خدمت که موردقبول وزارت بهداشت است بازنویسی شده و در اسرع وقت و بعد از تأیید انجمن علمی روان‌پزشکان ایران و هیأت ممتحنه‌ی دانش‌نامه‌ی تخصصی رشته‌ی روان‌پزشکی، برای ابلاغ در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد.
  ادامه...