منوی سایت
ورود به سیستم
ایمیل
رمز عبور
 
ثبت نام
 
تبلیغات

سخنی پیرامون کنگره سالیانه و برنامه‌های بازآموزی و آموزشی انجمن علمی روان‌پزشکان ایران در سال ١٣٩٩

تعداد بازدید : 39
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۴/۳۰
0.00
کنگره سالیانه انجمن علمی روان‌پزشکان ایران از سال‌های دور تا کنون با همت اساتید و همکاران برگزار می‌شود و علاوه بر برنامه‌های علمی و آموزشی، فرصتی را برای دیدار همکاران و همگنان فراهم می‌آورد و معمولاً خاطرات خوبی برای شرکت‌کنندگان بر جای می‌ماند.

 همکاران عزیز

 کنگره سالیانه انجمن علمی روان‌پزشکان ایران از سال‌های دور تا کنون با همت اساتید و همکاران برگزار می‌شود و علاوه بر برنامه‌های علمی و آموزشی، فرصتی را برای دیدار همکاران و همگنان فراهم می‌آورد و معمولاً خاطرات خوبی برای شرکت‌کنندگان بر جای می‌ماند. همانطور که استحضار دارید به دلیل همه‌گیری کرونا امکان برگزاری کنگره به صورت حضوری و مانند گذشته از ما گرفته شده است. از سوی دیگر اعضای هیأت‌مدیره انجمن و کمیته همایش انجمن، برگزاری برنامه‌های علمی را از وظایف ذاتی انجمن می‌دانند و در طول ماه‌های گذشته تلاش‌هایی را شروع کرده‌اند تا بتوانند کنگره را به‌صورت مجازی برگزار نمایند. اما اداره آموزش مداوم وزارت بهداشت قوانین نسبتاً سختی را برای برگزاری این برنامه‌ها تعیین کرده است که لازم است اعضای محترم انجمن از آنها مطلع باشند تا بیشتر متوجه محدودیت‌های موجود شوند. از جمله موارد مهم این آیین‌نامه به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

•  نخست این‌که در هر روز تنها یک برنامه و آن هم به مدت سه ساعت می توان اجرا کرد و به این برنامه تنها سه امتیاز بازآموزی تعلق خواهد گرفت.
• دوم آن‌که در هر برنامه تنها ١٥٠ نفر می‌توانند ثبت‌نام کنند و افراد اضافه‌تر در صورت شرکت ،امتیاز بازآموزی نخواهند گرفت.
• مورد سوم این‌که شرکت‌کنندگان پس از اتمام برنامه باید در آزمونی که سؤالات آن توسط سخنرانان سمپوزیوم‌ها طراحی شده شرکت کنند و در صورت کسب نمره قابل قبول می‌توانند امتیاز باز آموزی دریافت کنند.

 با توجه به موارد فوق، اعضای کمیته همایش انجمن تصمیم گرفتند که کنگره را در دو هفته و هر هفته دو روز برگزار نمایند.

 نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که با توجه به محدودیت‌های فوق و نیز زمان کمی که تا برگزاری کنگره داریم امسال مانند گذشته فراخوان مقاله نخواهیم داشت و تنها از کمیته‌ها و یا افراد کلیدی برای مشارکت در سمپوزیوم‌ها دعوت خواهد شد. با توجه به همه‌گیری کرونا سعی خواهیم کرد که بخشی از برنامه علمی به این موضوع اختصاص یابد.

 همچنین انجمن در نظر دارد که با برگزاری چند برنامه بازآموزی یا سمینار یک روزه مجازی تا پایان سال امکان به اشتراک گذاشتن تجربیات و یافته‌های علمی را فراهم کند و در کنار آن شرایط کسب امتیازات آموزش مداوم هم برای اعضای انجمن فراهم گردد.

 برنامه‌های اهدای جایزه استاد داویدیان و اهدای جایزه افشین یداللهی نیز مانند سال‌های قبل و البته به‌صورت مجازی برگزار خواهند شد.

 در پایان از کمیته‌ها و شاخه‌های انجمن که مایلند در برنامه‌های مجازی تا پایان سال مشارکت و فعالیت داشته باشند خواهش می‌کنیم که عناوین و برنامه‌های خود را از طریق رئیس کمیته یا شاخه تا ١٥ مرداد ١٣٩٩ به ما اعلام نمایند تا بتوانیم از پیشنهادهای ایشان در کنگره سالیانه و سایر برنامه‌های مجازی در طول سال ٩٩ استفاده کنیم. همچنین از همه اعضای انجمن خواهش می‌کنیم که ما را از  نظرات و پیشنهادهای خود در خصوص برگزاری بهتر برنامه‌های آموزشی مجازی مطلع نمایند.

 دکتر علی‌اکبر نجاتی‌صفا
دبیر علمی همایش

منبع :
ارسال کننده :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال