منوی سایت
ورود به سیستم
ایمیل
رمز عبور
 
ثبت نام
 
تبلیغات

پيام تسليت انجمن علمي روان‌پزشكان ايران به مناسبت درگذشت روان‌پزشك و شاعر فرهيخته، دكتر افشين يداللهي

تعداد بازدید : 396
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۶

عمر دست اوست اما جان تو جان من است

با تو پیمانی که بستم ذوق پنهان من است

 

خبر درگذشت همکار محبوب و سرشار از اندیشه و زندگی‌مان، «دکتر افشین یداللهی»، حکایتی نیست که واژه‌ها را توان تحمل آن باشد. این روان‌پز‌شک خوش‌نام که با طبعی سرشار و قریحه‌ای بی‌بدیل ترانه‌های به‌یادماندنی بسیاری را سروده است، از دلسوزترین و نوع ‌دوست‌ترین افرادی بود که می‌شناختیم.

این چهره فرهیخته چه خوش افتخاری داشت که با علم و هنر خود آرام‌بخش هم‌نوعان خود شد و مانند ادبیات، در روان‌پزشکی نیز با مردم مهربان و همراه بود و تا آخرین روزهای زندگی خود، رابطه خود با بیماران پردرد و محروم روان‌پزشکی را پاس‌ داشت.

دکتر افشین یداللهی تا آخرین روزهای زندگی خود رسالت پاسداری از سلامت روان مردم را به دوش می‌کشید و همواره در مسیر ارتقای سلامت روان جامعه در حرکت بود. نمونه بارز آن در اشعار «جان من جان تو است» و آلبوم اخیر وی «میفهممت» مشهود است. سروده و اجرای «جان من جان تو است» مفهوم عمیق رابطه پزشک-بیمار و نگرانی‌های بیمار را با همدلی وصف‌ناپذیر و رویکردی واقع‌گرایانه با خود حمل می‌کند.

دکتر یداللهی عزیز همواره در تلاش‌های صنفی در کنار همکاران خود مشارکتی فعال داشت و حضور او در هیأت مدیره انجمن علمی روانپزشکان ایران شاهد چنین مدعایی است

وی بی‌‌آن‌که نیازمند هیاهو باشد نامی ماندگار در ذهن و خاطرات ما و هم‌چنین در تاریخ ترانه‌نویسی به شمار می‌رود. فقدان این عزیز ره‌سپرده را به مردم و جامعه پزشكي، روان‌پزشكي و هنري ايران تسلیت می‌گوییم.

 

دكترمريم رسوليان، رييس انجمن علمي روان‌پزشكان ايران

منبع :
ارسال کننده :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال
35°44'11.5"N 51°23'41.2"E