منوی سایت
ورود به سیستم
ایمیل
رمز عبور
 
ثبت نام
 
تبلیغات

نامه انجمن علمی روانپزشکان ایران به وزیر محترم بهداشت درباره‌ی اقلام دارویی مورد نیاز

تعداد بازدید : 245
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۴/۸
نامه انجمن علمی روانپزشکان ایران به وزیر محترم بهداشت درباره‌ی اقلام دارویی مورد نیاز بیماران روان‏پزشکی که لازم است تحت پوشش بیمه‏ قرار گیرند.

تاریخ: ١٣٩٦/٤/٣
 
جناب آقای دکتر سیدحسن هاشمی
وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با سلام و احترام
نخست لازم می‌دانیم از تلاش‌ها و حمایت‌های ارزشمند جنابعالی و سایر تلاش‏گران نظام سلامت به ویژه در قالب طرح تحول سلامت سپاسگزاری نماییم. همان‌گونه که استحضار دارید به دنبال ملاقات هیأت مدیره وقت انجمن علمی روان‏پزشکان ایران در سال ١٣٩٥ و قول مساعد جنابعالی در حمایت از تسهیل دسترسی بیماران روانپزشکی به داروهای مورد نیازشان، رئیس محترم وقت انجمن طی نامه شماره ٧٧/٣١٥٨٧ مورخ ١٣٩٥/٢/٣٠ (پیوست ١) پیشنهادهای سه‌گانه خود را تقدیم جنابعالی نمود. متأسفانه پس از گذشت بیش از یک سال هنوز بازخورد یا نتیجه‌‏ای از این مکاتبه حاصل نشده است. همان‌گونه که حضرتعالی به خوبی استحضار دارید اکثر بیماران و خانواده‏‌های بیماران روانپزشکی از اقشار آسیب‏‌پذیر اجتماعی بوده و هزینه درمان دارویی درازمدت می‌‏تواند هم بر وخامت شرایط خانواده و در نهایت بیمار بیفزاید و هم در برخی مواقع موجب قطع درمان و عود بیماری و در نهایت تحمیل هزینه‏‌های سنگین‏‌تری گردد. در حالی که در اکثر موارد داروهای روان‏پزشکی در مقایسه با سایر گروه‌های دارویی، گران‌قیمت محسوب نمی‏‌شوند، جای تعجب بسیار وجود دارد که به چه علت از سوی شورای عالی بیمه حمایت کافی صورت نمی‏‌گیرد. به پیوست، دو لیست از اقلام دارویی مورد نیاز بیماران روان‏پزشکی که لازم است تحت پوشش بیمه‏‌ای قرار گیرند تحت عنوان اولویت اول و دوم تقدیم می‏‌گردد (پیوست ٢). خواهشمند است در صورت صلاحدید دستور فرمایید موضوع مجدداً از طریق شورای عالی بیمه مورد پیگیری قرار گیرد تا اقلام اولویت اول در اسرع وقت و اقلام اولویت دوم در فرصت مقتضی با توجه به محدودیت منابع سازمان‏‌های بیمه‏‌گر تحت پوشش قرار گیرند و نتیجه را امر به ابلاغ فرمایید.

در صورت لزوم انجمن آمادگی دارد در جلسات کارشناسی جهت ادای توضیحات بیشتر حضور یابد. مجددا از حمایت‌های همیشگی جنابعالی سپاسگزاریم.

دکتر مریم رسولیان
رئیس انجمن علمی روانپزشکان ایران

منبع :
ارسال کننده :
فایل های مرتبط
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال
35°44'11.5"N 51°23'41.2"E