منوی سایت
ورود به سیستم
ایمیل
رمز عبور
 
ثبت نام
 
تبلیغات

داوطلبان عضویت در هیأت‌مدیره سازمان نظام_پزشکی جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید : 221
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۴/۱۲
نامه انجمن علمی روانپزشکان ایران به داوطلبان عضویت در هیأت‌مدیره سازمان نظام_پزشکی جمهوری اسلامی ایران

بسمه‌‌‌‌‌تعالی

سرکار خانم/جناب آقای دکتر ...

با سلام و احترام؛
انجمن علمی روانپزشکان ایران احساس مسئولیت شما برای ورود به عرصه انتخابات و فعالیت داوطلبانه جهت ارتقای جایگاه پزشکی و پزشکان و خدمت بهتر برای رفع مشکلات سلامتی مردم را ارج می‌نهد.
انجمن بر اساس مسئولیت ویژه خود در حوزه روانپزشکی که در سال‌‌‌های اخیر از نظر کمی و کیفی بر افکار عمومی پزشکان و جامعه اثری قابل توجه پیدا کرده است، بر آن شد تا جهت تعامل بیشتر با داوطلبان عضویت در هیأت مدیره آینده سازمان نظام پزشکی و افزایش آگاهی روانپزشکان از دیدگاه‌های آنان، فعالیت نماید.

ضمن درک کمبود وقت شما، آمادگی داریم تا نظرات شما را درباره انتظارات انجمن دریافت كنيم و به اعضا جهت تصمیم‌گیری در رأی دادن انعکاس دهیم:

نقش انجمن‌هاي علمي در سیاست‌گذاری‌های کلان سلامت کماکان نیازمند تقویت است. انجمن علمی روانپزشکان ایران امیدوار است از همراهی سازمان نظام پزشکی در زمینه سازمانی و معنوی برخوردار باشد تا بتواند فعالیت‌‌‌های خود را در جهت ارتقای سلامت روان مردم ایران و کمک به تصویب یا اصلاح قوانین مرتبط گسترش دهد.

روانپزشکان کشور به پیشینه آموزش پزشکی خود افتخار می‌‌‌کنند و آن را مزیتی مهم در بر عهده داشتن مسؤولیت مداخلات پیشگیرانه، تشخیصی و درمانی کم‌‌‌خطا و همه‌‌‌‌جانبه می‌‌‌دانند. روانپزشکان چه در ایران و چه در سایر کشورها در دوران دستیاری آموزش‌‌‌های کافی و با کیفیت در زمینه درمان‌‌‌های غیربیولوژیک و روان‌‌‌‌درمانی نیز دریافت می‌‌‌کنند و ابداع‌‌کننده بسیاری از مهم‌‌ترین روش‌‌‌های غیر‌‌‌دارویی بوده‌‌‌اند و بیش از سایر گروه‌‌‌های حرفه‌‌‌ای صلاحیت تشخیص و درمان جامع با رویکرد زیستی-روانی-اجتماعی دارند؛ به همین دلیل برای حفاظت از جایگاه تخصصی و مرزهای حرفه‌ای روانپزشکان با هدف ارائه خدمت با کیفیت بالاتر به مردم، حمایت سازمان نظام پزشکی را انتظار دارند. در عین حال، انجمن علمی روانپزشکان ایران حقوق گروه‌‌‌های حرفه‌‌‌ای بالینی غیرپزشک را باور داشته و مصر به تولیت واحد نظام سلامت روان است.
بدون تردید نظارت بر عملکرد فعالان حوزه درمان که عضو سازمان نظام پزشكی نيستند ضروری است. در تحقق این مهم، تلاش بیشتر سازمان نظام پزشکی و همكاري فعالانه با وزارت بهداشت، برنامه‌ای مشخص را می‌طلبد.

اجرای مداخلات روانپزشکی مانند بسیاری از سایر تخصص‌‌‌های پزشکی، پُرتنش و وقت‌‌‌گیر است. در این راستا، انجمن علمی روانپزشکان ایران انتظار دارد سازمان نظام پزشکی از تلاش‌‌های این انجمن برای اجرای کامل مفاد قانونی کتاب رزش نسبی خدمات حمایت نماید.

انجمن علمی روانپزشکان ایران، دهم تیر ١٣٩٦

منبع :
ارسال کننده :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال
35°44'11.5"N 51°23'41.2"E