منوی سایت
ورود به سیستم
ایمیل
رمز عبور
 
ثبت نام
 
تبلیغات

گزارش دبیر علمی کنگره

تعداد بازدید : 338
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۷/۱۲
امسال هفدهمین سال پیاپی است که در تاریخ روانپزشکی کشور سی و چهارمین کنگره انجمن علمی روانپزشکان برگزار می شود.

گزارش دبیر علمی کنگره

   امسال هفدهمین سال پیاپی است که در تاریخ روانپزشکی کشور سی و چهارمین کنگره انجمن علمی روانپزشکان برگزار می شود. با پیشنهاد کمیته همایش و تصویب هیئت مدیره انجمن، عنوان کنگره به تمام جنبه های مختلف روانپزشکی به صورت عام اختصاص یافت. آن چه اینک به عنوان کنگره ساختار یافته است حاصل کار فکری و عملی یکساله همکاران عزیز عضو کمیته همایش انجمن علمی رواپزشکان کشور است که با تلاش مداوم خود و پیگیری آن به ثمر نشسته است. لذا بر خود واجب می دانم مراتب تشکر و امتنان خود را از تلاش تمامی این عزیزان ابراز دارم.

   در همین راستا از بین مقاله های پژوهشی رسیده ۱۸ مقاله به صورت سخنرانی عام و ۴۶ مقاله به صورت پوستر در زمینه های مختلف روانپزشکی پذیرفته شد. همچنین ۸۸ سخنرانی در قالب ۱۷ سمپوزیوم علمی از بین پیشنهادات تمامی کمیته های انجمن و نیز شاخه های انجمن در تمامی استان های کشور مورد پذیرش قرار گرفت تا تازه ترین یافته ها را در خصوص موضوعات مورد نظر مطرح نمایند. امسال ۹ کارگاه علمی نیز ارائه خواهد شد. قسمت دیگری که امسال به برنامه های کنگره اضافه شد پنل یا میزگرد علمی است که فرصتی را برای بحث و تبادل نظر بین کارشناسان مجرب گرداننده پنل با حاضرین در جلسه درخصوص موضوعی خاص بوجود می آورد. در این کنگره ۷ پنل علمی منظور شده است. ۵ سخنران کلیدی هم به عنوان صاحب نظران حوزه روانپزشکی و روانشناسی با موضوعاتی نو آخرین اطلاعات علمی خود را در اختیار همکاران محترم قرار می دهند.

   دومین دوره برگزاری جایزه استاد داویدیان نیز از برنامه هایی است که به دستیاران روانپزشکی کل کشور و روانپزشکان جوان تعلق دارد. بر این باوریم که چنین جلساتی تبلور ذره ای از پتانسیل بالقوه همکاران جوان و خلاق کشورمان است که آینده ی عرصه ی رواپزشکی این مرز و بوم در اختیار آنها است. ۱۱ دستیار روانپزشکی و ۵ رواپزشک جوان طرح های مدیریتی خود را درخصوص مشکلات حوزه سلامت و بهداشت روانی پیرامون در قالب یک پروژه پژوهشی به نمایش می گذارند و سپس هیئت منتخب داوران نفرات برتر را برمی گزینند.

   «یاد دوست» قصه تلخ جدایی است، داستان رفتن و به ابدیت پیوستن ولی با یاد نیکی های دوست، دوست همیشه نزد ماست و قصه جدایی دوباره داستان ماندن می شود. سال پیش در آستانه نوروز افشین عزیز را از دست دادیم. دکتر افشین یدالهی رواپزشک و شاعر معاصر و عضو هیئت مدیره انجمن علمی روانپزشکان کشور ناباورانه پر کشید. برنامه یاد دوست برای بزرگداشت او شکل گرفت، غاقل از این که در طی چند ماه بعد بدرقه گر چند تن دیگر از همکاران عزیز روانپزشک به دیار باقی خواهیم بود. دکتر سوسن افقه، دکتر مهدی بیگدلی، دکتر علی اصغر خوشنویس، دکتر جعفر راْفتی و تا لحظه نوشتار این پیام دکتر عزالدین معنوی از بین ما رفتند و بدین ترتیب برنامه «یاد دوست» ما دیگر به «یاد دوستان» ما تبدیل شد. یاد همه این بزرگواران را گرامی می داریم.

 

دکتر آرش میراب زاده

دبیر علمی کنگره

منبع :
ارسال کننده :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال
35°44'11.5"N 51°23'41.2"E