منوی سایت
ورود به سیستم
ایمیل
رمز عبور
 
ثبت نام
 
تبلیغات

فراخوان مقاله براى سمپوزیوم یک‌روزه‌ی «ارزیابی سیاست‌های عمومی در حوزه‌ی سلامت»

تعداد بازدید : 191
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۲/۲۳
0.00
سمپوزیوم یک‌روزه‌ی ارزیابی سیاست‌های عمومی در حوزه‌ی سلامت با این ایده شکل گرفت که داوری‌های ضد و نقیض در مورد سیاست‌های عمومی و به‌ویژه طرح تحول سلامت را در فضایی عالمانه امکان بحث و گفت‌گو بخشد؛ تا از این طریق پیامی مشخص‌تر و رساتر برای سیاست‌گذاران و عالمان تولید گردد.

فراخوان مقاله براى سمپوزیوم یک‌روزه‌ی «ارزیابی سیاست‌های عمومی در حوزه‌ی سلامت» 

دولت جمهوری اسلامی ایران در ادوار مختلف، سیاست‌های متفاوتی در موضوع سلامت در پیش گرفته است. راه‌اندازی و فربه نمودن نظام شبکه و مراقبت‌های بهداشتی اولیه، ایده‌ی خودگرانی و هیأت امنایی نمودن بیمارستان‌های دولتی، طرح تمام‌وقتی اعضاى هیأت‌علمی و جداسازی فعالیت در بخش دولتی و خصوصی و طرح تحول سلامت و اجزای آن نمونه‌هایی از این سیاست‌ها است. سیاست‌گذاری‌های عمومی در سلامت البته محدود به وزارت بهداشت نیست و وزارت‌خانه و سازمان‌هایی چون رفاه و تأمين اجتماعی، صندوق‌های بیمه و بازنشستگی سازمان‌ها، و بنیادهای حمایتی شبه‌دولتی نیز با حجم در گردش پولی یا سیاست‌گذاری‌های خود در این عرصه حضور داشته‌اند.

سمپوزیوم یک‌روزه‌ی ارزیابی سیاست‌های عمومی در حوزه‌ی سلامت با این ایده شکل گرفت که داوری‌های ضد و نقیض در مورد سیاست‌های عمومی و به‌ویژه طرح تحول سلامت را در فضایی عالمانه امکان بحث و گفت‌گو بخشد؛ تا از این طریق پیامی مشخص‌تر و رساتر برای سیاست‌گذاران و عالمان تولید گردد. پرداخت همه‌جانبه به چهل سال سیاست‌گذاری عمومی برای سلامت البته از حوصله‌ی یک سمپوزیوم یک‌روزه خارج و به علت پراکندگی بحث، محتملاً ناممکن است. از این‌رو سمپوزیوم بر طرح تحول سلامت متمرکز خواهد شد.

كميته روانپزشكى اجتماعى و  جامعه‌نگر انجمن علمى روان‌پزشكان ايران برای ارزیابی آن‌چه ذکر شد سمپوزيوم «ارزيابى سياست‌هاى بخش عمومى در حوزه‌ی سلامت» را در تاريخ ٢٨ تيرماه ١٣٩٧ در تهران برگزار می‌كند. 

از علاقه‌مندان ارائه مقاله در اين سمپوزيوم‌ دعوت مى‌شود خلاصه‌ی مقاله خود را حداكثر تا پايان خردادماه به نشانی ايميل انجمن ارسال نمايند.

🍁 مكان: تهران، خانه انديشمندان علوم انسانى 

منبع :
ارسال کننده :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال