منوی سایت
ورود به سیستم
ایمیل
رمز عبور
 
ثبت نام
 
تبلیغات

درخواست حمایت از ایجاد مراکز خدمات سلامت روان جامعه‌نگر در نامه انجمن روانپزشکان به وزیر بهداشت

تعداد بازدید : 90
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۲/۲۶
0.00
نخست لازم می‌دانم از نگرش مثبت جناب‌عالی و اقدامات ارزشمند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارتقاى سطح دسترسی مردم به بسیاری از خدمات موردنیاز در نظام سلامت سپاسگزاری نمایم.

جناب آقای دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی
وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با سلام و احترام
نخست لازم می‌دانم از نگرش مثبت جناب‌عالی و اقدامات ارزشمند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارتقاى سطح دسترسی مردم به بسیاری از خدمات موردنیاز در نظام سلامت سپاسگزاری نمایم.
درعین‌حال جناب‌عالی با توجه به شیوع زیاد و بار بالای اختلالات روانپزشکى، به‌خوبی به ضرورت سرمایه‌گذاری بیشتر برای ارتقا و بهبود دسترسی خدمات سلامت روان اشراف دارید. با عنایت به مطالعات و تجارب جهانی و داخلی، گسترش خدمات جامعه‌نگر یکی از مؤثرترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین رویکردهاست. در این راستا حمایت از ایجاد و راه‌اندازی مراکز خدمات سلامت روان #جامعه‌نگر به‌ویژه توسط بخش #غیردولتی می‌تواند راهبردی هزینه‌-اثربخش باشد. این اقدام علاوه بر این‌که دسترسی گسترده‌تری برای مردم فراهم می‌نماید می‌تواند نیاز به خدمات پرهزینه‌تری مانند بستری در بیمارستان را کاهش دهد که با توجه به کمبود تخت روانپزشکی و منابع نظام سلامت دستاورد ارزشمندی است. از سوی دیگر با توجه به ایجاد اشتغال برای روانپزشکان، پزشکان عمومی، روانشناسان، مددکاران و پرستاران می‌تواند به هدف کاهش بیکاری که از اولویت‌های دولت محترم است کمک کند. پیش‌نیاز اجرای موفق این راهبرد، پوشش بیمه‌ای یا حمایتی خدمات موردنیاز توسط سازمان‌های بیمه‌گر یا وزارت بهداشت خواهد بود.

خواهشمند است در صورت موافقت جناب‌عالی، موضوع به شکل مناسبی از سوی حوزه‌های ذی‌ربط در وزارت بهداشت پیگیری شود. انجمن علمی روانپزشکان ایران آمادگی دارد تا در اجرای آن حداکثر همکاری را به‌عمل آورد. مجدداً از توجه ویژه جناب‌عالی به مقوله سلامت روان سپاسگزارم.

 ١٣٩٧/٢/٢٢

 دکتر مریم رسولیان
رئیس انجمن علمی روانپزشکان ایران

منبع :
ارسال کننده :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال