منوی سایت
ورود به سیستم
ایمیل
رمز عبور
 
ثبت نام
 
تبلیغات

ديدار اعضاى هيأت‌مديره انجمن با دكتر غلامرضا اصغرى، معاون وزير بهداشت و رئيس سازمان غذا و دارو

تعداد بازدید : 205
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۳/۲۷
0.00
ديدار اعضاى هيأت‌مديره انجمن علمى روانپزشکان ايران با دكتر غلامرضا اصغرى، معاون وزير بهداشت و رئيس سازمان غذا و دارو

اعضای هیأت‌مدیره انجمن علمی روان‌پزشکان ایران با دکتر غلامرضا اصغری، رئیس سازمان غذاو دارو و معاون غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تاریخ بیست و سوم خرداد ١٣٩٧ ملاقات کردند. در این جلسه برخی از مسائل مرتبط با درمان بیماران روان‌پزشکی و مشکلات مربوط به تهیه و دسترسی به داروهای مورد نیاز آنها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مهم‌ترین نتایج این جلسه که با قول مساعد رئیس سازمان غذا و دارو همراه شد عبارت است از:
⬅️  حمایت از تحت پوشش قرار گرفتن تمام داروهای روان‌پزشکی مورد نیاز بیماران
⬅️  برنامه‌ریزی برای به حداقل رساندن کمبودهای دارویی روان‌پزشکی
⬅️  برنامه‌ریزی برای تولید داخلی داروهای موردنیاز بیماران روان‌پزشکی
⬅️  حمایت از ورود داروهای جدید روان‌پزشکی به فارماکوپه‌ی ایران در صورت تأیید انجمن و حضور نماینده‌ی هیأت‌مدیره‌ی انجمن در جلسات مرتبط با ورود داروهای جدید به فارماکوپه دارویی کشور
⬅️  پیشنهاد الگوقرارگرفتن شیوه‌نامه‌ی ارتباط انجمن علمی روان‌پزشکان ایران با شرکت‌های دارویی و صنایع پزشکی برای سایر انجمن‌ها

همچنین در ادامه جلسه موضوع استفاده مناسب از توانمندی و ظرفیت روان‌پزشکان برای ارتقای فعالیت‌های کلینیک‌های درمان نگهدارنده با متادون مطرح شد و درخواست گردید تا هنگام نهایی‌شدن بازبینی کلی برنامه‌ی کشوری کلینیک‌های درمان نگهدارنده متادون، اقدام سریع‌تری برای دادن مجوز به روان‌پزشکان برای فعالیت در این زمینه صورت گیرد. نقش محوری روان‌پزشکان در ارتقای کیفی این کلینیک‌ها مورد حمایت و تأکید رئیس سازمان غذا و دارو قرار گرفت.
 
در انتها رئیس سازمان غذا و دارو از روان‌پزشکان درخواست نمود که عوارض داروهای روان‌پزشکی مشاهده‌شده را به دقت و از سراسر کشور از طریق فرم‌های عوارض جانبی دارو (ADR) یا از طریق وب‌سایت سازمان منعکس نمایند تا به ارتقای کیفی این داروها کمک شود. دکتر اصغری همچنین یادآور شد که تلفن ١٩٠ آماده‌ی راهنمایی در مورد کمبودهای دارویی و راهنمایی بیماران است و نیز شماره تلفن ١٤٩٠ جهت ارائه اطلاعات بیشتر دارویی به همه هم‌وطنان فعال است.

در ضمن روان‌پزشکان می‌توانند عوارض دارویی را به‌صورت آنلاین از طریق سامانه‌ی سازمان غذا و دارو به آدرس http://adr.ttac.ir گزارش نمایند.

منبع :
ارسال کننده :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال