منوی سایت
ورود به سیستم
ایمیل
رمز عبور
 
ثبت نام
 
تبلیغات

معرفی خانم ضحا ذکایی به عنوان چهارمین نامزد افشین یدالهی

تعداد بازدید : 238
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۶/۳۱
0.00
به منظور معرفی کاندیداهای اولین دوره جایزه افشین یداللهی از میان داوطلبان معرفى‌شده، هیأت انتخاب پس از جلسات متمادی با انتخاب پنج فرد یا انجمن (اسامی کاندیدها به ترتیب حروف الفبا) به جمع‌بندی نهایی رسید. ضحا ذکایی، پژوهشگر، فعال مدنى، نويسنده و كارگردان؛ تهیه‌کننده پروژه هزینه رازداری

ضحا ذکایی، پژوهشگر، فعال مدنى، نويسنده و كارگردان؛ تهیه‌کننده پروژه هزینه رازداری

ضحا ذکایی فعالیت هنری خود را به صورت حرفه‌ای از سال ۱۳۸۴ شروع کرد و در این سال‌ها موفق به نمایش کارهایش در نمایشگاه‌های بین‌المللی معتبر شده است. موضوع کارهایش اغلب پیرامون مسائل اجتماعی است و با توجه به این‌که فعالیت‌های هنری‌اش در غالب میان‌رشته‌ای است کارهای خود را محدود به سبک و حیطه خاصی نمی‌کند؛ چراکه برای او هدف اصلی پیداکردن شیوه مناسب برای برقراری ارتباط با مخاطب است.

از سال ۱۳۹۱ تحقیقات و فعالیت‌هایش متوجه موضوع آزار جنسی کودکان شد و در سال ۱۳۹۴ موفق به دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا از دانشگاه ساسکس انگلستان گردید.

 پروژه «هزینه رازداری» بخشی از پایان‌نامه دکترای او با موضوع «داستان‌گویی- روشی برای طرح مسائل تابو اجتماعی» در رشته فیلم و مدیا است.


⬅️ توضیحی مختصر درباره‌ی پروژه‌ی هزینه رازداری:

«هزینه رازداری» مجموعه‌ای صوتی در قالب داستانی است که به موضوع آزار_جنسی کودکان می‌پردازد. در این مجموعه تلاش شده به بررسی برخی عوامل عاطفی، فرهنگی، اجتماعی و قانونی پرداخته شود که قربانیان آزار جنسی در کودکی را وادار به سکوت می‌کند. داستان‌های این مجموعه الهام‌گرفته از ماجراهای واقعی و تلفیقی از تجاربی حقیقی هستند که با کمک افراد حرفه‌ای شامل روان‌پزشکان، روانشناسان، مشاوران حقوقی و فعالان اجتماعی بازسازی و پرداخته شده‌اند.

«هزینه رازداری» علاوه بر پرداختن به احساساتی که افراد آسیب‌دیده را به سکوت وادار می‌کند، سعی دارد تا این پرسش که «چه‌طور می‌توان زمینه و شرایط مناسبی در سطوح مختلف خانواده و جامعه برای کمک به شکستن این سکوت به وجود آورد؟» را نیز مطرح کند. هدف از این‌کار، معرفی دیدگاهی است که بار مسئولیتِ شکستنِ سکوت را از دوش فرد آسیب‌دیده برمی‌دارد و این بار را به عنوان مسئولیتی اجتماعی برای تک‌تک افراد جامعه می‌داند.

منبع :
ارسال کننده :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال