منوی سایت
ورود به سیستم
ایمیل
رمز عبور
 
ثبت نام
 
تبلیغات

تولید نسخه الکترونیک

تعداد بازدید : 192
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۸/۱۵
0.00
متن نامه مديركل درمان غيرمستقيم سازمان تأمين اجتماعى درباره نسخه_الكترونيك به رئيس انجمن علمى روانپزشکان ايران

✅ متن نامه مديركل درمان غيرمستقيم سازمان تأمين اجتماعى درباره نسخه_الكترونيك به رئيس انجمن علمى روانپزشکان ايران 

🍁 احترامأ؛ همانگونه که مستحضرید در دنیای امروز استفاده از روش‌های نوین انتقال اطلاعات و جایگزین شدن روش‌های الکترونیکی بر روش‌های دستی قدیمی از ضروریات سیستم‌های ارتباطی- اجتماعی و خدماتی می‌باشد. بر این اساس و به استناد ماده ٤٦ و ٤٨ قانون برنامه پنجم توسعه و بند پ از ماده ٦٧ قانون برنامه ششم توسعه کشور انجام کلیه فرآیند‌ها و خدمات با قابلیت الکترونیکی  و تکمیل بانک‌های اطلاعاتی در راستای برپایی دولت الکترونیک در دستور کار دولت جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

🍁 همچنین به استناد ماده ٧٤ برنامه ششم توسعه کشور وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف شده است ظرف دو سال اول اجرای قانون برنامه ششم، نسبت به استقرار سامانه پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان و سامانه‌های اطلاعاتی مراکز سلامت با هماهنگی پایگاه ملی آمار ایران و سازمان ثبت احوال کشور اقدام نماید و در این راستا کلیه مراکز سلامت و واحدهای ذیربط اعم از دولتی و غیر دولتی موظف به همکاری شده اند. بدیهی است از ضروریات اجرای پرونده الکترونیک سلامت، تولید اطلاعات سلامت به صورت الکترونیک می باشد.

🍁 در این راستا سازمان تأمین اجتماعی برای تولید نسخه الکترونیک اقدام به مشارکت با پزشکان شاغل در مطب‌ها نموده است که بزودی به صورت سراسری و یکپارچه به کل کشور تعمیم داده خواهد شد و در آینده نه چندان دور، بیماران بیمه شده سازمان تامین اجتماعی صرفا از طریق نسخه_الكترونيك می‌توانند از مزایای درمان اعم از ویزیت، دارو، پاراکلینیک و سایر موارد مرتبط با سلامت استفاده نمایند. با عنایت به موارد پیشگفت و ضرورت آگاهی به موقع پزشکان محترم عضو آن انجمن، مزید امتنان خواهد بود ترتیبی اتخاذ گردد که این مهم به نحو مقتضی به همکاران محترم آن انجمن اطلاع رسانی گردد.

🍁 در خاتمه لازم به یادآوری است، دفاتر اسناد پزشکی سازمان تأمین اجتماعی در سراسر کشور آمادگی دارند جهت آشنایی پزشکان محترم علاقمند کلاس‌های آموزشی برگزار و در صورت درخواست آنان نسبت به برپایی و آموزش سامانه نسخه الکترونیک در مطب پزشکان مشارکت نمایند.

✍️ دكتر محمد خلخالى
مديركل درمان غيرمستقيم

منبع :
ارسال کننده :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال