منوی سایت
ورود به سیستم
ایمیل
رمز عبور
 
ثبت نام
 
تبلیغات

بیانیه هیات داوران چهارمین دوره‌ی جایزه استاد دکتر داویدیان

تعداد بازدید : 195
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۹/۲۸
0.00
چهارمین دوره‌ی جایزه استاد داویدیان در حالی برگزار شد که به نظر می‌رسد این جایزه، جایگاه خود را در جامعه‌ی روان‌پزشکی و سلامت روان کشور به دست آورده است.

چهارمین دوره‌ی جایزه استاد داویدیان در حالی برگزار شد که این جایزه، جایگاه خود را در جامعه‌ی روان‌پزشکی و سلامت روان کشور به دست آورده بود. ۱۸ نامزد در بخش دستیاری و روان پزشکان جوان آثار، فعالیت‌ها، یا ایده‌های خود را به دبیرخانه‌ی جایزه ارسال نمودند و در جلسه‌ای که نزدیک به پنج ساعت طول کشید از کارهای خود دفاع کردند. که این رویداد قابل تحسین بود و مسولیت پذیری اجتماعی همکاران جوان ارزشمند و دلگرم کننده بود.

گفتنی‌ها بسیار است اما ما ۳ نکته را در ارزیابی این روند برجسته دیدیم و بر آنی تاکید کردیم.

۱. عموم کارهایی که ارائه شد، ارزش افزوده برای جامعه بود. اکثر همکاران، حوزه‌هایی جدی و دشوار را برای فعالیت برگزیده بودند و به محذوفان اجتماعی و گروه‌هایی که صدای آن‌ها شنیده نمی‌شد توجه کافی و وافی شد.

۲. معتقدیم این کارها نباید در همین حد باقی بماند و باید به روند، بسته‌ی خدمتی یا محصول تبدیل شود. بی‌تردید این فعالیت‌ها نیاز به حمایت معنوی و مالی دارد. پیشنهاد انجمن علمی روا‌ن‌پزشکان ایران و نهادهای دانشگاهی از همکاران، حمایت کافی را در جذب منابع بمانند و برای برقراری ارتباط آن‌ها با مراکز رشد، شتاب‌دهنده‌ها و مراکز تحقیقاتی بکوشند.

۳. بسیاری از فعالیت‌های انجام شده از دپارتمان جامعه‌نگر نضج گرفته بود. به نظر می‌رسد برنامه‌ی درسی روان‌پزشکی جامعه‌نگر، انگیزه، مسئولیت‌پذیری اجتماعی و خلاقیت ایجاد کرده. از این رو پیشنهاد می‌کنیم که این گرایش توسعه و بهبود پیدا کند.

 تمام کارهای ارائه شده قابل تحسین و ارزشمند بود و انتخاب برترین‌ها برای هیات داوران بسیار دشوار اما بر اساس آیین‌نامه جایزه مکلف به انتخاب بودیم، هرچند به رغم اعلام اولیه خوشبختانه توانستیم با مساعدت هیات مدیره انجمن میزان جوایز را افزایش دهیم.

در نهایت بر اساس آراء هیات داوران، برگزیدگان این جایزه در دو بخش دستیاری و روان‌پزشکان جوان به ترتیب به قرار زیربود.

در بخش دستیاری هیات داوران یک تقدیر ویژه، دو جایزه ویژه، و دو برگزیده داشت.

در این بخش هیات داوران طرح طراحی نرم افزار کاربردی زیدو که توسط دکتر زهرا رجایی و دکتر افسانه رضایی کلات و همکاران تهیه شده را به شکل ویژه مورد تقدیر قرار داد.

با توجه به شجاعت همکاران برای ورود به حوزه‌ی آسیب‌های اجتماعی و توجه به حیطه‌های سخت و کمتر توجه شده، هیات داوران طرح حمایت طلبی اجرا شده توسط دکتر علی فلاح‌زاده و طرح مشترک دکتر حنانه صفرزاده و شیوا ایلیایی در مورد ارتقاء سلامت روان کارگران جنسی را مورد تقدیر قرار داد و به هر یک جایزه‌ی نقدی ده میلیون ریالی اهدا گردید.

در این بخش همچنین هیات داوران دو طرح مدبر و ابرک را که حائز امتیاز یکسان بودند به عنوان برگزیده این دوره‌ی جایزه انتخاب شدند.
مدبر که توسط دکتر امیرحسین جعفری، سینا طاهرزاده و امیر یارحسینی تهیه شده به جهت توجه به موضوع خودکشی و همچنین توسعه‌ی یک سیستم ارزان و در دسترس برای نیازی برآورده نشده شایسته‌ی برگزیده شدن می‌دانست.
همچنین طرح گروه ابرک را که توسط دکتر سامان رسولی و همکاران تهیه شده به جهت ایجاد یک فرآیند کاریابی حمایتی که نقطه پایان توانبخشی است شایسته برگزیده شدن در این بخش می‌دانست.

به هر دو برگزیده تندیس جایزه‌ی استاد داویدیان و ۲۰ میلیون ریال جایزه‌ی نقدی تقدیم گردید..

در بخش روان‌پزشکان جوان، هیات داوران طرح دکتر بنت‌الهدی موسوی در مورد ایجاد یک سیستم واقعیت مجازی برای آموزش روان‌پزشکی را برگزیده‌ی این بخش معرفی شدند..

همچنین فعالیت دکتر محمدرضا نجارزادگان را که به کاهش میزان خودکشی در مناطق مرزی انجامیده شایسته تقدیر ویژه می‌دانست و با اهدای لوحی از آن سپاسگزاری شد.

 

هیات داوران دور چهارم جایزه استاد داویدیان

دکتر ربابه مزینانی
 دکتر سید کاظم ملکوتی
 دکتر مژگان خادمی
دکتر بهرنگ شادلو
دکتر شهاب شیرخدا

جمعه ۲۶ مهرماه ۱۳۹۸

منبع :
ارسال کننده :
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال