درپاییز سال ۱۳۹۷ فعالیت کمیته نوروسایکیاتری انجمن علمی روانپزشکان ایران همچون ماه‌های پیشین ادامه داشت و به منظور پیگیری اموراجرایی کمیته، دو جلسه در تاریخ‌های ۲۸ آبان ماه به منظور پیگیری تهیه گایدلاین دلیریوم ودر دوم آذرماه به منظور هماهنگی فعالیت اعضاء برگزار شد. در این مدت پنج نفر ازهمکاران محترم روانپزشک تقاضای عضویت در کمیته نوروسایکیاتری را ارایه کردند که پس از طرح و تصویب در شورای کمیته، به جمع أعضاء کمیته پیوستند

بیشتر بخوانید

همزمان با اختتامیه سی و پنجمین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران،‌از کمیته منتخب این انجمن تقدیر به عمل آمد.

بیشتر بخوانید

به استحضار می‌‌‌رساند کمیته سلامت جنسی انجمن، با توجه به تصویب شیوه‌نامه داخلی کمیته‌‌‌های تخصصی و اجرایی انجمن علمی روانپزشکان ایران، درصدد است با عضویت همکاران جدید فعالیت‌‌‌‌های خود را گسترش دهد. لذا از کلیه همکارانی که علاقه‌‌‌مند به فعالیت در حوزه سلامت جنسی و عضویت در کمیته هستند

بیشتر بخوانید

اعضای محترم انجمن علمی روانپزشکان ایران...

بیشتر بخوانید

برنامه بازآموزی مدون ویژه روانپزشکان با عنوان Gender Dysphoria با حضور بیش از نیمی از اعضای پیوسته انجمن روانپزشکی در تاریخ ۹۸/۱۰/۱۹ آغاز گردید. در ابتدا سرکار خانم دکتر سلیمانی درباره مفاهیم پایه ای اختلال رضایت جنسیتی و نقش عوامل ژنتیک و محیطی در بروز آن بر مبنای آخرین رفرنس (کاپلان، لوئیس و دالکن) و قوانین حقوق مدنی و اسلامی حاضر در جامعه سخنانی ایراد فرمودند.

بیشتر بخوانید

انتخابات شاخه یزد انجمن علمی روانپزشکان ايران در تاریخ اول آذر ماه 1397 در یزد برگزار شد و به تأييد هيأت‌مديره انجمن رسيد

بیشتر بخوانید

نتایج انتخابات شاخه خراسان انجمن علمی روانپزشکان ايران به تأييد هيأت‌مديره انجمن رسيد

بیشتر بخوانید

همزمان با اختتامیه سی و پنجمین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران،‌از شاخه منتخب این انجمن تقدیر به عمل آمد.

بیشتر بخوانید

انتخابات هیأت‌مدیره شاخه اردبیل برگزار شد.

بیشتر بخوانید

نتایج انتخابات شاخه كرمان انجمن علمی روانپزشکان ايران به تأييد هيأت‌مديره انجمن رسيد

بیشتر بخوانید

كنفرانس درمان‌هاى دارويى در اختلال بیش‌فعالی-نقص توجه

بیشتر بخوانید

دومین همایش بین بخشی «تازه‌های اختلالات سایکوتیک» در ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ در محل سالن اجتماعات بیمارستان رازی تبریز با همکاری گروه روانپزشکی و انجمن علمی روانپزشکان شاخه آذربایجان با امتیاز بازآموزی برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید

انتخابات هیأت مدیره‌ی «شاخه‌ی البرز» انجمن علمی روانپزشکان ایران در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ١٣٩٦ برگزار شد.

بیشتر بخوانید

در این یادداشت برای نشان دادن تصویری از وضعیت کنونی سلامت روان عمومی و یادآوری عوامل قابل اصلاح آن، نخست به مفهوم روزآمد سلامت روان اشاره می‌شود، سپس مروری بر وضعیت کنونی سلامت روان مردم و نیاز آنها به خدمات ارائه می‌گردد و در نهایت، برخی از عوامل دخیل در تعیین سطح سلامت روان مردم که خارج از کنترل درمانگران است و در ورای حیطه ارتباط درمانگران با نیازمندان خدمات عمل می‌کند معرفی می‌شود.

بیشتر بخوانید

در بسیاری از نقاط جهان افراد مبتلا به اختلالات روانپزشکی بخشی از افراد آسیب‌پذیر اجتماع را تشکیل می‌دهند. این افراد علاوه بر رنج آشکار ناشی از وجود اختلال روانی با فرسودگی ناشی از انگ اختلال روانی و جدایی از جامعه روبه‌رو هستند. متأسفانه غفلت و سوءاستفاده فیزیکی- جنسی و روانی از این بیماران شایع بوده و علاوه بر این، بیماران با طرد از جامعه، از دست دادن موقعیت‌های شغلی و محرومیت از دسترسی به خدمات مواجه هستند.

بیشتر بخوانید

هميشه زمانی که اتفاقی رخ می‌دهد تا مدت‌زمانی همه به آن موضوع می‌پردازند و بعد دوباره انگار مشکلات را فراموش می‌کنیم و حرف‌های کارشناسی هم دیگر شنیده نمی‌شود. شاید مهم‌ترین مشكلي که در مورد آگاهی‌دادن به بچه‌ها و نوجوانان وجود دارد این است که در برخي دستگاه‌ها سیاست انکار را در پیش‌گرفته‌ایم و تصور می‌کنیم که مشكلات کودک‌آزاری جنسی سری فقط در قشري خاص اتفاق می‌افتد.

بیشتر بخوانید

آزار جنسی به تماس‌ها و تعاملات بين کودک و فرد بزرگ‌سال اطلاق می‌شود که در آن کودک با هدف تحريک جنسی فرد متجاوز يا شخص ديگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. آزار جنسی ممکن است توسط افراد زير ١٨ سال نيز رخ دهد. اگر هر دو شخص قربانی و مهاجم نابالغ باشند درصورتی‌که تفاوت سنی آنها بیش از سه سال باشد و یا اعمال زور وجود داشته باشد بازهم کودک‌آزاری محسوب می‌شود. بسیاری از موارد آزار جنسی پنهان و فاش‌نشده باقی می‌مانند. ممکن است کودک به علت ترس شدید از واکنش والدین، اطرافیان و همچنین تهدیدی که از سمت مهاجم شده است جرأت ابراز آن را نداشته باشد.

بیشتر بخوانید

بر اساس خبری که چندی پیش توسط رسانه‌‌ی خبری کانادا – Canadian Broadcasting Corporation – منتشر شد(۱)، دولت کانادا لایحه‌ی قانونی‌سازی ماری‌جوانا را به مجلس برد. بر اساس این لایحه، افراد بالای ۱۸ سال حق حمل حداکثر ۳۰ گرم ماری‌جوانا را دارا خواهند ‌بود. افراد می‌توانند تا چهار گیاه حشیش را در خانه پرورش دهند و یا حشیش مصرفی خود را از یک فروشنده‌ی گواهی‌شده بخرند. حداقل جریمه‌ی رانندگی تا دو ساعت پس از مصرف ۱۰۰۰ دلار و حکم تصادف منجر به مرگ بعد از مصرف حبس ابد خواهد ‌بود.

بیشتر بخوانید