کنگره سالیانه و برنامه های باز آموزی و آموزشی انجمن روانپزشکان ایران در سال 99

سخنی پیرامون کنگره سالیانه و برنامه های باز آموزی و آموزشی

 انجمن روانپزشکان ایران در سال 99

همکاران عزیز

کنگره سالیانه انجمن روانپزشکان ایران  از سال های دور تا کنون با همت اساتید و همکاران برگزار می شود و علاوه بر برنامه های علمی و آموزشی، فرصتی را برای دیدار همکاران و همگنان فراهم می آورد و معمولا خاطرات خوبی برای شرکت کنندگان بر جای می ماند.

همانطور که استحضار دارید به دلیل همه گیری کرونا امکان برگزاری کنگره به صورت حضوری و مانند گذشته از ما گرفته شده است. از سوی دیگر اعضای هیات مدیره انجمن و کمیته همایش های انجمن، برگزاری برنامه های علمی را از وظایف ذاتی انجمن می دانند و در طول ماه های گذشته تلاش هایی را شروع کرده اند تا بتوانند کنگره را بصورت مجازی برگزار نمایند.  اما اداره آموزش مداوم وزارت بهداشت قوانین نسبتا سختی را برای برگزاری این برنامه ها تعیین کرده است که لازم است اعضای محترم انجمن از آنها مطلع باشند تا بیشتر متوجه محدودیت های موجود شوند. از جمله موارد مهم این آیین نامه به موارد زیر می توان اشاره کرد:

  •  نخست اینکه در هر روز تنها یک برنامه و آن هم به مدت  3 ساعت می توان اجرا کرد و به این برنامه تنها سه امتیاز بازآموزی تعلق خواهد گرفت.
  • دوم آنکه در هر برنامه تنها 150 نفر می توانند ثبت نام کنند و افراد اضافه تر در صورت  شرکت امتیازبازآموزی نخواهند گرفت.
  • مورد سوم اینکه شرکت کنندگان پس از اتمام برنامه باید در آزمونی که سوالات آن توسط سخنرانان سمپوزیوم ها طراحی شده شرکت کنند و در صورت کسب نمره قابل قبول می توانند امتیاز باز آموزی دریافت کنند.

با توجه به موارد فوق، اعضای کمیته همایش های انجمن تصمیم گرفتند که کنگره را در دو هفته و هر هفته دو روز برگزار نمایند.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که با توجه به محدودیت های فوق و نیز زمان کمی که تا برگزاری کنگره داریم امسال مانند گذشته فراخوان مقاله نخواهیم داشت و تنها از کمیته ها و یا افراد کلیدی برای مشارکت در سمپوزیوم ها دعوت خواهد شد.   با توجه به همه گیری کرونا سعی خواهیم کرد که بخشی از برنامه علمی به این موضوع اختصاص یابد.

همچنین انجمن در نظر دارد که با برگزاری چند برنامه  بازآموزی یا سمینار یک روزه مجازی تا پایان سال امکان به اشتراک گذاشتن تجربیات و یافته های علمی را فراهم کند و در کنار آن شرایط کسب امتیازات آموزش مداوم هم برای اعضای انجمن فراهم گردد.

برنامه های اهدای جایزه داویدیان و اهدای جایزه یداللهی نیز مانند سال های قبل و البته بصورت مجازی برگزار خواهند شد.

در پایان از کمیته  ها و شاخه های انجمن که مایلند در برنامه های مجازی تا پایان سال مشارکت و فعالیت داشته باشند خواهش می کنیم که عناوین و برنامه های خود را از طریق رئیس کمیته یا شاخه تا 15 مرداد به ما اعلام نمایند تا بتوانیم از پیشنهادات ایشان در کنگره سالیانه و سایر برنامه های مجازی در طول سال 99 استفاده کنیم. همچنین از همه اعضای انجمن خواهش می کنیم که ما را از  نظرات و پیشنهادات خود در خصوص برگزاری بهتر برنامه های آموزشی مجازی مطلع نمایند.  

به اشتراک بگذارید :