گزارش فعالیت‌های شاخه اصفهان انجمن علمی روان‌پزشکان ایران در بهار ۱۳۹۹

گزارش فعالیت‌های شاخه اصفهان انجمن علمی روان‌پزشکان ایران در بهار ۱۳۹۹

دکتر صفا مقصودلو، روانپزشک

نایب رییس شاخه

۱- متأسفانه در سال ۹۹ همکار عزيزمان آقاي دکتر هوشنگ طاهريان را از دست داديم که از طرف انجمن به نحو شايسته‌اي در مراسم تدفين ايشان شرکت شد.

۲-صفحه‌ي اينستاگرام روانپزشکان اصفهان باهدف رساندن  اخبار به همکاران و درج مطالب علمي راه‌اندازي گرديد که هدف حذف خبرنامه‌ي کاغذي و صرفه‌جويي در هزينه‌هاي انجمن بود.

۳-  به‌روزرسانی سايت انجمن علمي روانپزشکان شاخه اصفهان.

۴- برگزاري بازآموزي از طريق وبينار با عنوان علمی تازه‌های درمان اختلالات اضطرابی (مهرماه ۹۹)

۵- مذاکره و نامه‌نگاري با معاونت درمان استان اصفهان جهت هماهنگ شدن تعرفه‌هاي روانپزشکي، جلب حمايت آن معاونت بخصوص در مورد اخذ ويزيت نوبت اول روانپزشکي.

۶-ادامه‌ي فعاليت کميته سياست‌گذاري سلامت روان استان که سه نفر از اعضاي انجمن عضو آن هستند و بزرگترين دستاورد آن در سال جديد که راه‌اندازي مرکز پيشگيري از خودکشي به رياست آقاي دکتر حميد محمد بیگی.

۷- برگزاري جلسه هم‌اندیشی بين انجمن‌هاي رواندرماني، سايکوسوماتيک  که به همت خود شاخه اصفهان وگروه روانپزشکي دانشگاه علوم پزشکي اصفهان در خصوص مسائل و مشکلات مشترک و برنامه‌ريزي‌هاي علمي و صنفي.

۸-به همت شاخه اصفهان انجمن علمی روان‌پزشکان ایران ۲۰ نفر از روانپزشکان داوطلب به سيستم ۳۱۱۳ دانشگاه علوم پزشکي اصفهان معرفی‌شده و طبق برنامه‌ي منظم در تمام مدت قرنطينه کرونا، مشورت در خصوص علائم روانپزشکي، مشکلات داروئي مردم عزيز در سراسر استان انجام گرديد و جزء بهترين گروه‌هاي حمايتي در سيستم پاسخگوئي ۳۱۱۳ قرار گرفتيم.

۹- ازجمله عملکردهاي شاخه همکاري با آموزش و پژوهش نظام پزشکي اصفهان بوده است که به‌موجب آن امکان برگزاري جلسات آموزشي مرتبط با ساير رشته‌هاي تخصصي پزشکي را فراهم آورد. اين جلسات که در نشست‌هاي مرتبط ماهانه برگزار مي‌شود به بررسي موضوعات آموزشي و پژوهشي بین‌رشته‌ای، برنامه‌ريزي براي وبينارها و مباحث آنلاين مي‌پردازد و امکان آشنایی با مباحث اخلاق پزشکي و عملکرد بيمه‌اي را براي پزشکان فراهم مي‌کند.

به اشتراک بگذارید :