گزارش فعالیت‌های شاخه گیلان انجمن علمی روانپزشکان ایران

دکتر مسعود مسیحای اکبر

بازرس شاخه

 انجمن علمی روانپزشکان ایران شاخه گیلان ۴۳ عضو پیوسته سال ۹۸ و ۹ عضو پیوسته تا مرداد سال ۹۹ داشته که جلسات منظم هیات مدیره شاخه در سال ۹۹ به عدد ۷ چه به‌صورت حضوری و چه به‌صورت آنلاین در گروه اسکایپ شاخه گیلان برگزار گردیده است.

از اهم فعالیت‌های شاخه :

1-  تشکیل جلسه با اعضای فعال انجمن در محل مرکز آموزش درمانی شفا برای اعمال هماهنگی تعرفه کدهای خدمات روانپزشکی مورد تعهد بیمه‌ها چه در بخش خصوصی و دولتی و برقراری هماهنگی با ریاست محترم مرکز و نیز دفاتر اسناد پزشکی و شروع روند اجرایی فوق.

2- معرفی عضوی از اعضای هیات مدیره و شرکت فعال در کارگروه پیشگیری از خودکشی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از سال ۹۸.

3- معرفی دو نفر از اعضای انجمن به اداره کل بهزیستی استان جهت ساماندهی به امر مهم ارائه گواهی‌های سلامت روان کارکنان مهدکودک‌ها.

4- نامه به حوزه نظام‌وظیفه استان برای طرح مواردی از ایراد نظرات کارشناسی کمیسیون پزشکی آن حوزه و تطبیق بیشتر با حقوق افراد مبتلابه اختلالات روانی.

5- معرفی یکی از اعضای انجمن برای عضویت در  شورای عالی کمیسیون نظام‌وظیفه استان.

6- شرکت فعال دو عضو هیات مدیره این شاخه به‌عنوان نایب‌رییس و بازرس مجمع انجمن‌های گروه‌های پزشکی گیلان
7- نامه به معاونت محترم پیشگیری از وقوع جرائم دادگستری استان در خصوص گزارشات دریافتی مواردی از سو استفاده‌های مختلف و متعاقباً شرکت در جلسه‌ی درخواستی در محل قوه قضاییه برای طرح نظرات و هماهنگی‌های لازم.

8- طرح ایرادات به لایحه حقوق افراد مبتلابه اختلالات روانی به انجمن روانپزشکان ایران.

9- نامه به معاونت فنی سازمان نظام پزشکی برای اصلاح عناوین خدمات روان‌پزشکی در تابلو و سر نسخه‌ها از سوی برخی اطباء

10- برگزاری ۷ برنامه آموزش مداوم از سوی انجمن و ارائه خلاصه‌ای از برنامه‌های اجراشده به دبیرخانه انجمن در سال ۹۸

11-  کمک مالی از محل صندوق انجمن به مبلغ ۷۰ میلیون ریال به مجمع خیرین سلامت دانشگاه در اوج نیازمندی‌های واحدهای خدمات پزشکی دانشگاه به این کمک‌ها در فاز اولیه و حاد کرونا در گیلان در سال ۹۸

12- برگزاری نشست سالیانه همکاران عضو انجمن شاخه با کمک اسپانسر و قدردانی با اهدای هدایایی از اعضای پیشکسوت و فعال انجمن

به اشتراک بگذارید :