جای بسی خوشحالی است که علیرغم مشکلات و محدودیت‌های ایجاد شده به واسطه همه‌گیری کرونا با یاری همه همکاران توانستیم سی‌وهفتمین همایش سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران را برنامه‌ریزی کنیم. همایش امسال متفاوت از سال‌های قبل است. براساس تصمیم کمیته همایش‌های انجمن قرار شد که همایش امسال از طریق فراخوان از کمیته‌ها و شاخه‌های انجمن و با محوریت همه‌گیری کووید-19 برگزار شود. از طرفی محدودیت‌هایی که وزارت بهداشت برای اجرای برنامه‌های دارای امتیاز بازآموزی ایجاد کرده است ما را بر آن داشت که همایش را در 5 روز و در سه هفته متوالی برگزار کنیم. در هر روزدو وبینار خواهیم داشت که یک وبینار صبح و یک وبینار عصر برگزار می گردد. با توجه به احتمال خستگی کاربران آنلاین از کمیته‌ها درخواست کردیم که مدت هر سخنرانی را کوتاه در نظر بگیرند و پس از هر سخنرانی فرصتی هم برای مشارکت و ارایه نظرات و سوالات به مخاطبان آنلاین داده خواهد شد.
قرار بر این است که سخنرانی‌ها و اسلایدها را بصورت ضبط شده در اختیار مخاطبان قرار گیرد. همچنین کتابچه الکترونیک همایش پس از آماده شدن در دسترس همه اعضای انجمن قرار خواهد گرفت. برای کیفیت فنی بهتر برنامه‌ها از پلتفورم زوم در این کنگره استفاده خواهد شد.
در این همایش کمیته های درمان‌های زیستی، هنر و ادبیات، سالمندی، روانپزشکی اجتماعی، سلامت جنسی، اختلالات خلقی و نوروسایکیاتری سمپوزیوم‌هایی را در قالب وبینار ارایه خواهند کرد. سخنرانان در پنج مورد از این وبینارها به موضوعاتی مرتبط با همه‌گیری کرونا و سلامت روان خواهند پرداخت.
صبح روز آخر همایش جلسه ارایه و داوری آثارمنتخب ارسالی برای  جایزه استاد داویدیان برگزار می‌گردد و عصر همانروز نیز مراسم اختتامیه و اهدای جوایز به برندگان جایزه افشین یداللهی و جایزه استاد داویدیان اجرا خواهد شد.
برای اینکه فرصتی برای اخذ امتیازبازآموزی برای همکاران روانپزشک فراهم شود گروه هدف همایش را منحصرا روانپزشکان انتخاب کردیم که تعداد بیشتری از همکاران بتوانند از طریق شرکت در این همایش امتیازات بازآموزی لازم را کسب نمایند. همچنین چون مسئولیت برنامه علمی همایش امسال به عهده دانشگاه علوم پزشکی تهران بود و هر فرد در یک روز نمی‌تواند دبیر علمی بیش از یک برنامه باشد، برای چهار سمینار دبیران علمی دیگری به وزارت بهداشت معرفی گردیدند. به همین مناسبت از همکاران عزیز خودم در گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران خانم ها دکتر فاطمه محمدیان، دکتر فائزه غلامیان، دکتر مهتاب معتمد و آقای دکتر محمد اربابی برای قبول این زحمت سپاسگزاری می‌نمایم.
در پایان از ریاست انجمن جناب آقای دکتر مجید صادقی و همه اعضای محترم هیات مدیره انجمن برای حمایت از برگزاری همایش تشکر می‌کنم. همچنین از اعضای کمیته همایش‌های انجمن بویژه استاد گرانقدر جناب دکتر احمد جلیلی رئیس کمیته همایش‌ها و جناب دکتر احمد احمدی پور دبیر کمیته و جناب دکتر غلامرضا حاجتی دبیر اجرایی کنگره کمال تشکر را دارم. از جناب دکتر امیرحسین جلالی دبیر محترم جایزه استاد داویدیان و جناب دکتر محسن ضمیر دبیر ارجمند جایزه افشین یداللهی نیز سپاسگزاری می‌نمایم.
امیدوارم که با حضور همه شما همکاران روانپزشک بتوانیم کنگره آنلاین امسال را به خوبی برگزار نماییم والبته به زودی و با کنترل همه‌گیری بتوانیم مجددا در همایش‌های حضوری موفق به دیدار همه شما دوستان عزیز شویم.
دکتر علی‌اکبر نجاتی‌صفا
دبیر علمی همایش

به اشتراک بگذارید :