دکتر امیر حسین جلالی ندوشن. دبیر جایزه

جایزه‌ی استاد داویدیان در انجمن علمی روان‌‌پزشکان ایران برای تقدیر از دستیاران روان‌پزشکی و روان‌‌پزشکان جوانی که گامی مثبت برای بهبود سلامت روان جامعه برمی‌دارند در نظر گرفته شده است.
این جایزه ۵ سال پیش برای اولین بار اهدا گردید و در سال ۱۳۹۹ و در زمانی که ویروس کرونا شکل مناسبات اجتماعی را  جهان تغییر داده، برای بار پنجم و این بار به شکل مجازی برگزار خواهد شد و اهدا می‌گردد.

هر ساله و همزمان با فراخوان مقالات علمی برای همایش سالانه‌ی انجمن علمی روان‌‌پزشکان ایران، فراخوان جایزه‌ی استاد داویدیان نیز اعلام می‌گردد. در سه سال گذشته از دستیاران روان‌پزشکی و روان‌‌پزشکان جوان دعوت شده است که درباره‌ی ایده‌ها یا طرح‌های اجرا شده‌ای که به طور مشخص برای حل یک مشکل جامعه‌ی پیرامونی در زمینه‌ی سلامت روان متمرکز بوده، گزارشی تهیه و خود را نامزد دریافت جایزه نمایند.
امسال با توجه به همه‌گیری کرونا و تاثیر آن بر سلامت روان جامعه به ایده‌ها یا طرح‌هایی که بر این موضوع تمرکز داشته باشند اولویت و امتیاز بیشتری داده می‌شود.

برای این جایزه در سال پنجم ۱۴ نفر نامزد شده‌اند‌، که روز پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ کارهای خود را ارائه خواهند کرد. ۵ نفر عضو هیات داوران نیز در این روز گزارش‌ها را خواهند شنید و در نهایت از میان روان‌پزشکان جوان و دستیاران در هر گروه به یک نفر جایزه‌ی نقدی و تندیس جایزه را اهدا خواهند کرد.

جایزه‌ی استاد داویدیان باعث شده که جوانان به پردازش ایده و طراحی برنامه برای بهبود وضعیت جامعه پیرامون خود علاقه‌مند شوند. این موضوع را در کارنامه‌ی کامیاب این جایزه می‌شود به خوبی دید و ردیابی کرد.

 جایزه‌ی استاد داویدیان در هر نوبت با رای یک هیات داوری ۵ نفره تعیین می‌گردد. در سه دوره‌ی اخیر کوشش شده تا از میان برگزیدگان دوره‌های پیشین این جایزه، داوران انتخاب گردند. در دوره‌ی پنجم دکتر مسعود احمدزاد اصل برگزیده‌ی دور اول، دکتر مهتاب معتمد برگزیده‌ی دوره سوم و دکتر بنت‌الهدی موسوی برگزیده‌ی دوره‌ی چهارم در میان داوران جای دارند. در دوره چهارم و سوم نیز به ترتیب دکتر شهاب شیرخدا و دکتر سارا فرهنگ که برگزیدگان دوره‌ی دوم بودند در میان داوران حضور یافتند.

داوران دور پنجم عبارتند از

دکتر فرهاد فرید حسینی
دکتر مسعود احمدزاد اصل
دکتر شهاب بنی‌هاشم
دکتر مهتاب معتمد
دکتر بنت‌الهدی موسوی

جایزه‌ی استاد داویدیان قرار است به زودی به یک جایزه‌ی بین المللی یا دست‌کم جایزه‌ای برای روان‌پزشکان فارسی‌زبان تبدیل گردد. در سال‌های گذشته در این زمینه کوشش‌هایی انجام شد که به سرانجام نرسید و این امید بود که در دوره‌ی پنجم این موضوع بتواند به تحقق نزدیک شود که وقوع عفونت کووید ۱۹ دست‌ها را بست.

نامزدهای جایزه‌ی استاد داویدیان، دور پنجم عبارتند از:

۱. دکتر آناهیتا رحمنی
 ۲. دکتر ریحانه حاجی‌زاده ذاکر
 ۳. دکتر ساناز جعفرزاده و نیلوفر نصرآبادی
 ۴. دکتر سید محمد حسین محمودی
۵. دکتر مریم معصومی و همکاران
۶.  دکتر ندا مسجدی و همکاران
۷.  دکتر نسیم کمال احمدی و همکاران
۸. دکتر مهسا قاسمی
۹. دکتر نیلوفر صبوری یزدی
۱۰. دکتر فهیمه سعید
۱۱. دکتر حسین محدث و دکتر مجتبی قلندر زاده
۱۲. دکتر کژال رضوانی و دکتر ارغوان فخریان
۱۳. دکتر افسانه رضایی کلات و دکتر زهرا رجایی
۱۴. دکتر ونوس وطنخواه

پنجشنبه ۱۱ دی ۹۹ ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ صبح چشم براه شما هستیم.

به اشتراک بگذارید :