انجمن علمی روان‌پزشکان ایران در سال ۱۳۴۵ با تلاش تنی چند از روان‌پزشکان و پیش‌کسوتان روان‌پزشکی ایران باهدف ارایه‌ی فعالیت‌های علمی، تحقیقاتی و تخصصیِ روان‌پزشکی، و به عنوان یک انجمن غیردولتی و غیرانتفاعی تشکیل شد و بر طبق مستندات موجود تا سال ۱۳۶۵، از جمله فعال‌ترین انجمن‌های علمی و تخصصی، بود؛ و روان‌پزشکی امروز ایران مدیون پایه‌گذاران و گردانندگان آن است.

در سال ۱۳۷۵، با پی‌گیری تعدادی از همکاران و پس از وقفه‌ای نسبتاً طولانی، که ناشی از شرایط سیاسی و اجتماعی کشور بود، مجدداً انجمن احیا و شروع به فعالیت کرد؛ و با توجه به افزایش تعداد روان‌پزشکان در سراسر کشور، اقدام به عضوگیری و تشکیل شعبه در استان‌های مختلف کرد. در حال حاضر در بیش از ۱۴ استان، شعبه‌ی فعال و مرتبط با انجمن مرکزی فعالیت دارند.

با توجه به نیاز به ارتقای سطح علمی و آموزشی اعضا، علاوه بر برگزاری مستمر همایش‌های سالیانه‌ در پاییز هر سال، این انجمن هر ماه نیز جلسات سخن‌رانی و برنامه‌ها‌ی بازآموزی گوناگون را در طی سال، با هدف افزایش آگاهی و معلومات روان‌پزشکان، پزشکان عمومی، داروسازان و سایر رشته‌های پزشکی برگزار می‌کند. علاوه بر آن، در بعضی استان‌ها نیز با هم‌آهنگی انجمن مرکزی، سمینارها و سخن‌رانی‌هایی مطابق با نیاز اعضا برگزار می‌شود.

انجمن علمی روان‌پزشکان ایران، ضمن برقراری ارتباط فعال و مؤثر با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، و سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، به عنوان دو نهاد فعال در امور صنفی و تخصصی پزشکی، با سایر انجمن‌های پزشکی و هم‌چنین سازمان‌ها و نهادهای ذی‌ربط نیز همکاری دارد و به عنوان صاحب‌نظر و مشاور، نظر مشورتی خود را در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، درمانی، صنفی روان‌پزشکی اعلام می‌کند

ادامه مطلب

جدیدترین اخبار و مطالب


طبق اطلاعیه ۷ تمام افراد متقاضی تاکنون به عنوان درخواست عضویت در "هیات مدیره" بوده است. برای برگزاری انتخابات لازم است افرادی کاندید بازرس انجمن باشند.


انتخابات الکترونیک هیات مدیره/بازرس انجمن علمی روانپزشکان در تیرماه ۱۴۰۲ برگزار می­‌گردد.


اسامی نامزدهای متقاضی عضویت در هیأت‌مدیره انجمن (تاکنون)


اسامی نامزدهای متقاضی عضویت در هیات مدیره انجمن (تاکنون)


تمدید زمان ثبت‌نام نامزدها در انتخابات انجمن علمی روانپزشکان ایران


برنامه ديدار نوروزی اعضاى انجمن علمی روانپزشکان ایران


اطلاعیه‌ی انجمن علمی روان‌پزشکان ایران در مورد بازتاب‌های درگذشت مرحوم کیومرث پوراحمد


بدینوسیله از کلیه اعضای پیوسته انجمن علمی روان‌پزشکان ایران برای حضور در مجمع عمومی عادی نوبت اول انجمن که در روز پنج‌شنبه مورخ 1402/01/31 از ساعت 17:30 تا 18:30 در بیمارستان روانپزشکی ایران واقع در کیلومتر ۷ جاده مخصوص کرج تشکیل می‌گردد دعوت بعمل می‌آید.


با توجه به برگزاری انتخابات الکترونیکی هیأت‌مدیره انجمن علمی روانپزشکان ایران در تیر ماه ۱۴۰۲، از نامزدهای متقاضی عضویت در هیأت ‌مدیره یا بازرس انجمن، درخواست می‌شود مدارک خود را برای کمیته انتخابات ارسال فرمایند.


پس از این مرحله، عضویت در انجمن باید توسط دبیرخانه انجمن بررسی شود و در صورت پرداخت حق‌عضویت به تأیید نهایی برسد.


بر اساس مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده انجمن علمی روان‌پزشکان ایران مورخ 1397/11/25، انتخابات آتی هیأت‌مدیره انجمن به‌صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.


زمان برگزاری انتخابات الکترونیک هیأت‌مدیره انجمن علمی روان‌پزشکان ایران، تیر ماه ۱۴۰۲


به استحضار می‌رساند که بر اساس شیوه‌نامه کمیته‌های اجرایی انجمن، اعضای کمیته انتخابات انجمن علمی روان‌پزشکان ایران در راستای برگزاری انتخابات الکترونیک در سال آتی انتخاب شدند.


در ماه‌های اخیر شاهد رویدادهای آسیب‌زایی برای دانش‌آموزان عزیز کشورمان بودیم که با عناوین متفاوت «مسمومیت»، «هیستری جمعی»، «اضطراب جمعی» و «فوبیا» از سوی منابع و مسئولان مختلف نام گرفت.