انجمن علمی روان‌پزشکان ایران در سال ۱۳۴۵ با تلاش تنی چند از روان‌پزشکان و پیش‌کسوتان روان‌پزشکی ایران باهدف ارایه‌ی فعالیت‌های علمی، تحقیقاتی و تخصصیِ روان‌پزشکی، و به عنوان یک انجمن غیردولتی و غیرانتفاعی تشکیل شد و بر طبق مستندات موجود تا سال ۱۳۶۵، از جمله فعال‌ترین انجمن‌های علمی و تخصصی، بود؛ و روان‌پزشکی امروز ایران مدیون پایه‌گذاران و گردانندگان آن است.

در سال ۱۳۷۵، با پی‌گیری تعدادی از همکاران و پس از وقفه‌ای نسبتاً طولانی، که ناشی از شرایط سیاسی و اجتماعی کشور بود، مجدداً انجمن احیا و شروع به فعالیت کرد؛ و با توجه به افزایش تعداد روان‌پزشکان در سراسر کشور، اقدام به عضوگیری و تشکیل شعبه در استان‌های مختلف کرد. در حال حاضر در بیش از ۱۴ استان، شعبه‌ی فعال و مرتبط با انجمن مرکزی فعالیت دارند.

با توجه به نیاز به ارتقای سطح علمی و آموزشی اعضا، علاوه بر برگزاری مستمر همایش‌های سالیانه‌ در پاییز هر سال، این انجمن هر ماه نیز جلسات سخن‌رانی و برنامه‌ها‌ی بازآموزی گوناگون را در طی سال، با هدف افزایش آگاهی و معلومات روان‌پزشکان، پزشکان عمومی، داروسازان و سایر رشته‌های پزشکی برگزار می‌کند. علاوه بر آن، در بعضی استان‌ها نیز با هم‌آهنگی انجمن مرکزی، سمینارها و سخن‌رانی‌هایی مطابق با نیاز اعضا برگزار می‌شود.

انجمن علمی روان‌پزشکان ایران، ضمن برقراری ارتباط فعال و مؤثر با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، و سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، به عنوان دو نهاد فعال در امور صنفی و تخصصی پزشکی، با سایر انجمن‌های پزشکی و هم‌چنین سازمان‌ها و نهادهای ذی‌ربط نیز همکاری دارد و به عنوان صاحب‌نظر و مشاور، نظر مشورتی خود را در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، درمانی، صنفی روان‌پزشکی اعلام می‌کند

ادامه مطلب

سی و هفتمین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران

 

جدیدترین اخبار و مطالب


نامه انجمن علمی روان‌پزشکان ایران به معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره توصیه‌های پیشگیرانه و درمان‌های کمکی طب ایرانی در کووید-۱۹


نامه‌ی مشترک انجمن علمی روان‌پزشکان ایران، انجمن‌ علمی روان‌درمانی ایران و مشاور محترم وزیر بهداشت در امور سلامت روان جهت استرداد(لایحه‌ی حمایت از حقوق افراد مبتلا به اختلالات روانی به)وزیر بهداشت


وب‌سایت و شبكه‌هاى مجازى آموزش عموم انجمن علمی روان‌پزشكان ایران با هدف انتشار مطالب علمی و به زبان ساده برای ارتقاى سواد سلامت روان و افزایش آگاهی در این زمینه فعالیت می‌کند.


آیین گفتگو

آیین‌نامه‌ی اداره‌ی « گروه تلگرامی گفتگوهای انجمن علمی روانپزشکان ایران»


گزارشی از عملکرد کمیته همایش انجمن علمى روانپزشكان ايران


گزارش فعالیت‌های شاخه یزد انجمن علمی روانپزشکان ایران


گزارش فعالیت‌های شاخه گیلان انجمن علمی روانپزشکان ایران


گزارش فعالیت‌های شاخه فارس انجمن علمی روانپزشکان ایران


گزارش كميته عصب روانپزشكى شاخه خراسان انجمن علمى روانپزشكان ايران

از آذرماه ٩٨ تا شهریورماه ٩٩


گزارش عملکرد کمیته روان‌درمانی انجمن روان‌پزشکان ایران از فروردین‌ماه سال 98 تاکنون


گزارش کمیته‌ی روانپزشکی کودک و نوجوان انجمن علمی روان‌پزشکان ایران


گزارش فعالیت‌های شاخه خراسان انجمن علمی روان‌پزشکان ایران


گزارش فعالیت‌های شاخه اصفهان انجمن علمی روان‌پزشکان ایران


از آذرماه سال ۱۳۹۷ دوره‌ی جدید فعالیت کمیته‌ی اخلاق و قانون انجمن روان‌پزشکان آغاز به فعالیت کرد. در ابتدای این دوره از تلاش و پیگیری استادان و همکارانی که حاصل زحمات ایشان منجر به تهیه و تایید سند مهم انجمن یعنی منشور اخلاقی انجمن روان‌پزشکان ایران گردید، یاد و قدردانی شد.


گزارش فعالیت های کمیته دستیاری در سال ۱۳۹۹ - ۱۳۹۸
نگاهی به سالی که بر کمیته ی دستیاری گذشت